جک هیدرولیک

“ جک هیدرولیک وسیله ای است که فشار و دبی روغن را به نیروی عمودی جهت حرکت دادن کابین تبدیل می کند.جک های مورد استفاده درآسانسورهای هیدرولیک باید مطابق استاندارد طراحی وساخته شوند .جک های آسانسوری ساخته شده در شرکت تک لیفت مطابق محاسبات اساندارد En81-2 طراحی و ساخته می شوند. ”

اجزاء جک تک مرحله ایی

جک هیدرولیک

جک هیدرولیک شامل سیلندر، پیستون و هد می باشد که باید با توجه به شرایط پروژه توسط شرکت سازنده محاسبه و ساخته شود

صفحه ای جک

در قسمت بالایی جک، صفحه جک قرار دارد که در 4 گوشه آن 4 سوراخ برای بستن پیچ قرار دارد این پیچ ها جهت شاقول کردن جک تعبیه شده است

قرقری

بالای پیستون یک قرقری قرار دارد که توسط پیچ به پیستون متصل می شود
وجود این قطعه به علت داشتن حالت مفصلی باعث می شود تنش های افقی وارده به جک گرفته شود و تا حد ممکن فقط بار به صورت عمودی به جک وارد شود

تصاویر جک های هیدرولیکی

offer_img_1

شرکت تک لیفت

جک هیدرولیک

offer_img_1

شرکت تک لیفت

جک هیدرولیک

offer_img_1

شرکت تک لیفت

جک هیدرولیک

اجزاء جک غیر مستقیم بغل 1به2


پایه جک، نگهدارنده پایه جک
جک
چرخ هرزگرد
کارسلینگ، پاراشوت
جک غیر مستقیم

اجزاء جک تک مرحله ای

- سیلندر: سیلندر باید بدون درز و دارای ضخامت کافی باشد تا با ضریب اطمینان 1.7 در مقابل ترکیدگی مقاومت کند.
- ته پوش سیلندر: ته پوش سیلندر نیز همانند سیلندر باید برای مقاومت در برابر فشار داخل سیلندر با ضریب اطمینان 1.7 طراحی شود. اتصال ته پوش سیلندر به سیلندر به صورت جوش کاری می باشد و نباید از قسمت جوشکاری نشتی روغن وجود داشته باشد.

- پیستون: پیستون ها به دو صورت لوله یا میل کروم وجود دارند. جک هایی که از میل کروم به عنوان پیستون استفاده می شود به علت سنگینی بیش از حد پیستون که کار را برای نصاب دشوار می سازد و همچنین برای جلوگیری از افزایش بیش از حد فشار برای طول مسیرهای کم استفاده می شوند. در مواردی از میلگردهای پولیش خورده بجای میل کروم استفاده می شود. میل کروم در استیج اول جک های تلسکوپی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در اکثر موارد از لوله های بدون درز با سطح سنگ خورده یا کروم جهت ساخت جک استفاده می شود. تا علاوه بر سبک شدن جک، از افزایش بیش از حد فشار سیستم نیز جلوگیری شود. قطر پیستون باید به گونه ای محاسبه شود تا بتواند بارهای عمودی وارده بر جک را با ضریب اطمینان 2 در مقابل کمانش تحمل کند.

- تهپوش پیستون: در قسمت انتهایی پیستون در داخل سیلندر یک قطعه وجود دارد که به پیستون متصل می باشد.این قطعه جهت جلوگیری از خروج پیستون از سیلندر زمانی که جک تا انتها باز شود می باشد. روی تهپوش پیستون یک رینگ پلی اورتانی وجود دارد تا در صورت برخورد پیستون با بدنه سیلندر صدا تولید نشود. در صورتی که این رینگ پلی- اورتان وجود نداشته باشد یا از بین رفته باشد، جک در حرکت به سمت بالا ممکن است ایجاد صدا کند.

- هد: در قسمت بالای سیلندر یک مهره بسته می شود که به آن هد یا مهره سر جک می گوییم. یک هد جک شامل گاید، پکینگ، اورینگ، گردگیر، پیچ هواگیری و قسمت جمع کننده روغن می باشد.
offer_img_1

شرکت تک لیفت

هد سر جک