مخزن

وظیفه اصلی مخزن نگهداری روغن به اندازه مورد نیاز می باشد. حجم مخزن باید به اندازه ای باشد که وقتی جک تا انتها باز شده، حداقل 20 سانت بالای قسمت مکش پمپ روغن وجود داشته باشد. زمانی که سیستم کار می کند، روغن داغ می شود و ما نیاز به خنک نگه داشتن روغن خواهیم داشت. یکی از مهمترین سطوح تبادل حرارت روغن گرم شده با محیط، دیواره مخزن می باشد. بنابر این شکل ظاهری مخزن و نحوه قرار دادن مخزن داخل موتورخانه و دمای محیط موتورخانه از اهمیت خاصی برخوردار است. در صورتی که استارت خور سیستم خیلی بالا باشد یا دمای محیط اطراف بسیار سرد یا بسیار گرم باشد، از تجهیزات کمکی جهت متعادل نگه داشتن دمای روغن استفاده می گردد که عبارتند از:

گرم کن روغن

- گرم کن روغن (هیتر): هیتر یک المنت حرارتی می باشد که باعث گرم شدن روغن می گردد. جهت جلوگیری از گرم شدن بیش از حد، از ترموستات استفاده می کنیم.

خنک کن روغن (oil cooler) :

خنک کن روغن جهت جلوگیری از گرم شدن بیش از حد روغن استفاده می شود. خنک کن از یک رادیاتور و موتور پمپ تشکیل شده است. با گرم شدن روغن، سنسور به تابلوی خنک کن فرمان روشن شدن موتور را داده که باعث چرخش پمپ می شود و روغن را از داخل تانک مکش کرده به درون رادیاتور می فرستد و روغن داخل رادیاتور توسط یک فن دمنده هوا خنک شده و مجددا به داخل تانک بر میگردد.