شیر کنترل

وظیفه شیر کنترل تولید حرکت نرم کابین می باشد. این کار با باز و بسته کردن ملایم مسیر عبور روغن انجام می شود. در سیستم های آسانسور هیدرولیک تولید شده توسط این شرکت از شیرهای blain ساخت کشور آلمان استفاده می شود. این شیرها در انواع مختلف بالابری و آسانسوری موجود هستند که با توجه به کاتالوگ باید از شیر مناسب جهت بدست آمدن نرمی حرکت استفاده کرد.

کاتالوگ تنظیمات شیر را در قسمت دانلود ها میتوانید دانلود کنیدEV100/KVبلین رامدل

جهت ایمنی بیشتر آسانسور و مطابق با استاندارد آسانسورهای هیدرولیک ، متعلقاتی بر روی شیر کنترل نصب می گردد که به مواردی از این تجهیزات اشاره می کنیم:

پمپ دستی

- پمپ دستی وسیله ای است که روغن را به صورت مستقیم از داخل تانک مکش کرده و به جک می فرستد. از پمپ دستی برای آزاد کردن راپچرولو و پاراشوت استفاده می شود.

پرشر سوئیچ در دو نوع ماکزیمم فشار و مینیمم فشار موجود می باشد

o پرشرسوئیچ نوع ماکزیمم فشار، یک سوئیچ در حالت عادی بسته (NC) می باشد و با افزایش فشار از مقدار تنظیم شده، سوئیچ باز شده و تابلو خاموش می شود. در این حالت سوئیچ فشار با خاموش کردن تابلو باعث می شود که موتور زیر بار قرار نگیرد و از آسیب دیدن موتور جلوگیری شود
o پرشر سوئیچ نوع مینیمم فشار ، یک سوئیچ در حالت عادی باز (NO) بوده و با کم شدن فشار بیش از مقدار تنظیم شده، سوئیچ عمل کرده و باز می شود. با عمل کردن این سوئیچ، شیر مسیر تخلیه روغن را می بندد و از خالی شدن جک جلوگیری می کند.

بوبین تخلیه اضطراری

- همانطور که می دانید حرکت به سمت پایین در آسانسورهای هیدرولیک بدون نیاز به روشن شدن موتور می باشد و با باز شدن مسیر تخلیه از شیر برقی، کابین توسط نیروی ثقل به سمت پایین حرکت می کند. به همین دلیل در سیستم هایی که ولتاژ بوبین ها 110 یا 220 ولت می باشد، داخل بوبین D (بوبین کند پایین) یک سیم پیچ کمکی که معمولا 12 ولت می باشد تعبیه می گردد که در صورت قطع برق با فعال شدن بوبین، آسانسور به سمت پایین شروع به حرکت کند. بوبین هایی که 12 یا 24 ولت می باشند نیاز به بوبین کمکی ندارند و با روشن شدن همان بوبین آسانسور شروع به حرکت به سمت پایین می کند.